Nieuws

Pensioenkeuze: eerst meer, dan minder pensioen of andersom

Bijna met pensioen? Je kunt je pensioen op maat maken. Een van deze keuzes is eerst een hoger pensioenbedrag en na een aantal jaar een lager pensioenbedrag. Of andersom. Eerst een lager pensioenbedrag en daarna een hoger pensioenbedrag.

Eerst meer pensioen en daarna minder pensioen

Wil je de eerste jaren van je pensioen meer te besteden hebben? Dan kun je in het begin een hoger ouderdomspensioen ontvangen. Je kunt kiezen hoe lang deze periode is, bijvoorbeeld tussen de 1 en 10 jaar. De periode daarna ontvang je minder pensioen.

Of deze keuze voor jou een goede keuze is, bepaal je zelf. Mogelijk heb je plannen om aan het begin van jouw pensioen op reis te gaan of dingen te doen waarvoor je meer geld nodig hebt. Of krijg je liever een aantal jaar nadat je met pensioen bent een hoger pensioenbedrag.

Naast deze keuze zijn er meer opties om je pensioen op maat te maken. Bijvoorbeeld eerder met pensioen of in deeltijd met pensioen.

Meer informatie

Wil je meer weten over eerst meer en dan minder pensioen of één van de andere keuzes om je pensioen op maat te maken? Kijk dan op onze website bij ‘Pensioen op maat’.

Vragen?

Veel informatie vind je op onze website en in Mijn Pensioencijfers. Kom je er niet uit? Neem dan gerust contact met ons op.